Thalía Greatest Hits (Rozhovor)

2. srpna 2011 v 10:00 | Darina´s fan | Darela |  Thalía´s speech

Sláva ji vyhnala z ráje. Thalía (31) opustila svůj vysněný dům i město, které ji přijalo s otevřenou náručí, když se rozhodla odjet z rodného Mexika. Hrdinka telenovely María la del Barrio (Marie z mokré čtvrti) cítila, že tento krok udělat musí, neboť pronásledování fanoušků a fotografů už dále nemohla snést.

"Už nemůžeme ani vyjít na ulici, takže odsud odjíždíme, což je veliká škoda, protože pro nás je Miami rajským místem," posteskla si Thalía, když opouštěla Miami, aby se nastěhovala do dvou nových a naprosto odlišných domovů. Jedním je luxusní byt v New Yorku, kde pracuje, a druhým venkovský dům ve státě Colorado, kde, jak říká, "chci nosit zablácené kovbojské boty, což miluju".
V těchto dnech se Thalía věnuje zejména svým podnikatelským aktivitám, založila časopis, který nese její jméno a novou kolekci oblečení. Svět hudby však nezavrhla. Aby ukázala, že je na vrcholu hudební kariéry, vydala svých nejlepších čtrnáct písní.

"Je to poprvé, co vybírám písničky na desku a starám se o celý projekt jako takový. Na této desce The best of jsem zavzpomínala na celé hudební desetiletí, na příběh, který jsme stvořili já a moje publikum. Je to způsob, jak uzavřít jednu kapitolu svého života a odevzdat něco z ní lidem, kteří mi dovolili, abych vstoupila do jejich života a provázela je v jeho různých etapách. Možná jedna z těch romantičtějších písní někomu připomene nějakou telenovelu, ve které jsem hrála, či při ní zavzpomíná na prázdniny u moře v Mar del Plata, kde prožil nějakou lásku," říká a myslí hlavně na své oddané argentinské fanoušky. Přitom i vzpomene na dárek od přátel: "Přátelé mi nedávno darovali bombillu, ze které se pije maté. Budu se snažit se z toho naučit pít, protože úplně nejčastěji piju maté jako obyčejný čaj, ze šálku. Maté miluju, protože jsem díky němu plná energie."

V jaké roli je ti nejlépe? V roli zpěvačky, zakladatelky časopisu, či iniciátorky vlastní kolekce oblečení?

Ve všech najednou. Já musím být kreativní. A kreativní člověk je v neustálem pohybu. Nesnesu setrvávat na jednom místě, ráda se věnuju více činnostem a rozpínám své větve, kam nejdéle dosáhnou. Muziku miluju, protože jejím prostřednictvím jsem v kontaktu s publikem na koncertech. Oblečení zbožňuju, protože teď uvádím na trh haute couture, to nejlepší za rozumnou cenu, v té nejlepší kvalitě, jak si to lidé zaslouží. A z časopisu mám nesmírnou radost, protože je to velmi inspirativní čtení. Jsou tam rady nejen jak se udržet ve skvělé fyzické kondici, ale také v té duševní a duchovní. Aby ženy věděly, jak se cítit atraktivní a žádoucí. Je to velmi vyvážený a pozitivní časopis, který má ženám ukázat, jak nejlépe žít.

Nakolik je pro tebe důležité, kolik budou tyto projekty vydělávat?
Vůbec to není důležité. Nikdy nemyslím na to, kolik z toho bude zisku. Dělám to, protože si ráda dávám společenské závazky mezi mnou a publikem.

Chceš říct, že prodáváš desky, oblečení a časopis, abys udělala něco pro společnost?
Přesně tak. Chci, aby moje hudba pomohla lidem osvobodit se z tenat práce a každodenního života. Moje hudba má osvobozovat a můj časopis má pomoci ženám. A oblečení je to nejlepší za rozumnou cenu. Nikdy nemyslím na to, co z nějakého projektu získám já osobně. Spíš myslím na to, kolik toho můžu dát já. Kdybych neměla žádný zisk, stejně bych v tom pokračovala.

Proč pracuješ tak překotně?
Za prvé mě to baví. Za druhé proto, že jsem ráda aktivní a ráda se zajímám o různé lidské činnosti. Život je na to, abychom se zajímali o všechny jeho formy. A za třetí proto, že je hezké sdílet, co si člověk nosí uvnitř.

Často se říká, že sláva a úspěch způsobují jakousi závislost.
V mém případě to tak není. Já jsem nejšťastnější, když mám volno a můžu být se svými přáteli. Ráda se anonymně procházím v nějaké vesničce. Ráda dělám ty nejobyčejnější věci.

Proto jsi odešla z Miami na venkov?
Jistě. Miluju pobyt na venkově, zablácené venkovské boty a džíny špinavé od hlíny. Ráda si stáhnu vlasy do ohonu, obléknu bundu a procházím se venku. Takový život mám nejraději.

Od té doby, co tvůj manžel Tommy Mottola přestal být tvým manažerem, participuje stále na tvých projektech?
Někdy ano. V časopise mám své editory a spolupracovníky a je to naprosto latinskoamerický svět. Do něho se Tommy moc nemíchá. Má k tomu respekt, protože moje věci jsou moje věci. Jak říkal jeden náš mexický prezident: "Mír spočívá v respektování práva bližního." Myslím, že každý člověk se má hodně co učit: upadnout, vstát a začít znova. Člověk se nikdy nic nenaučí, pokud mu pořád bude někdo říkat, jak má co dělat. Takhle žiju já.

Jak se daří tvým sestrám? (Laura Zapata a Ernestina Sodi byly před rokem a půl uneseny.)
Dostávají se z toho neuvěřitelným způsobem. Tragédie, kterou jsme prožili, byla velmi bolestným zážitkem. Jedna z mých sester zakládá nadaci proti unášení lidí a ta druhá chce vytvořit divadelní hru, ve které by vyprávěla, co prožila. Své sestry respektuji a miluji. Co dělají, je v pořádku.

Nicméně se říká, že jsi měla nějaké nedorozumění s Laurou, pokud jde o obsah oné divadelní hry.
Ona je velká herečka, a tak může udělat skvostné dílo. To je její způsob, jak se léčit z traumatu. Jediné, o co jsem ji žádala, je, aby vypustila mé a Tommyho jméno ze dvou vět divadelního textu. Takže sama hra se rozhodně nezmění.

Proč jsi nechtěla, aby se o vás zmínila?
Protože pro mě to bylo něco velmi bolestného a navíc jde o bezpečnost celé rodiny. Po tom, co se stalo mým sestrám, se můj život velmi změnil. Je to jako věk před Kristem a po Kristu. Můj život je věkem před únosem a po únosu. Už nic nebude jako dřív. (Psáno kolem roku 2003-04)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 girlsmoda3 | Web | 2. srpna 2011 v 10:16 | Reagovat

Ahoj,máš moc pěkný blog :)
Nechceš spřátelit??A nechceš se zůčastnit aspoň pár soutěží na mým blogu??
prosím :D
odkaz na článek kde jsou zapsané všechny soutěže:
http://girlsmoda3.blog.cz/1108/vsechny-aktualni-souteze

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama