Moje nej (část první)

2. srpna 2011 v 17:00 | Darina´s fan | Darela |  Vše o mě
Adela Banášová

Poprvé jsem ji na televizních obrazovkách viděla v roce 2004-05, ve Slovensko hľadá SuperStar, kde jsem si ji hned oblíbila a zůstala zakořeněná hluboko v mém srdci. Dokonce byly i časy, kdy jsem ji nenáviděla xD Úplně ze směšného důvodu - začala totiž randit s Tomášom Bezdedom (tehdy jsem ho šíleně milovala a nemohla zkousnout, že oni dva jsou právě spolu)! Naštěstí to asi po roce přestalo, díky napsání příběhu Láska, nenávist a životní štěstí, který je psán v češtině, no dialogy jsou ve slovenštině, protože děj se odehrává převážně v Bratislavě. Bylo mi tehdy pouze 15 let. Adela teď uvádí svou vlastní show - Adela Show, kterou si občas zkouknu, jen se mi někdy nelíbí její přístup k pozvaným hostům. Ti ji občas dokážou spražit víc, než ona je :D … Každé úterý vysílá slovenská TV Markíza a stojí alespoň za jedno shlédnutí ;-)


Alan Wilder

Ex člen skupiny Depeche Mode, má 3 letá platonická láska :-) … Vše začalo hledáním si informace o tomto sladkém týpkovi (v době skupiny DM mu bylo něco přes 21 let, spolupráci s nimi ukončil v roce 1994-95, nejkrásnější ze členů, kterému i v dnešních letech - 50 nechybí šarm). Byla jsem na začátku poznávání tohoto úžasného člověka, kterého mám pořád moc ráda a vážím si ho! Mou láskou už ale zůstane napořád, nezapomenu na naše setkání na jeho vystoupení v Praze a pozdější autogramiádě, kde mi podepsal fotografii a vyfotil se se mnou. To díky němu mám přezdívku Darela :-) (dříve jsem si říkala Darilla). Podívejte se na jeho fotografie od roku 1986-1995 a pochopíte, proč jsem do něj byla zblázněná. Nejlepší je se podívat na videoklipy Depeche Mode v těchto létech, kdy ještě ve skupině působil. Nikdy mu jeho odchod zazlívat nebudu. Napsala jsem o něm píseň, dělala speciály, které mám pořád schované. Tohle je prostě můj ideál muže ;) Ať je mu třeba i 100 let - pro mě zůstane tím nejkrásnějším!

Amy Lee

Z temné skupiny Evanescence, kterou jsem si oblíbila už od jejích začátků (co existuje tahle skupina). Tajemná, ale krásná, taková je podle mě a jiných Amy Lee. Nikdy nezapomenu na Bring Me To Life, Immortal, Call Me When Your Sober - něco, co budu navždy zbožňovat a nikdy se mi to nezunuje! Nejsem už sice do Amy zblázněná jako kdysi, no svůj názor na ni jako zpěvačku a ženu nezměním. Teď momentálně o ní nebo Evanescence nemám žádné informace, snad jsou spolu pořád jako celek, nebo alespoň ať je ona na hudební scéně třeba i sólo nebo s jinou skupinou

Arashi

Japonská skupina, u které mám celou jejich diskografii (i když staženou). Začala jsem se o ně zajímat od roku 2010 a hned mi padla do oka. Mám také jejich koncert z Tokia. Úžasný zážitek, úžasní fanoušci, atmosféra, vystoupení samotné! Líbí se mi, jak jim tam jsou věrní, jde z nich cítit věrnost, souznění, porozumění, vcítění se do textů plných emocí! Vážně vám tuhle skupinu doporučuji, miluju ji a to jsem před pár lety nesnášela všechno spojené s Japonskem a teď nedám dopustit! Ti, co japonským skupinám, zpěvákům neholdují, zkuste si je poslechnout a časem možná názor změníte také :-) … Nemusíte rozumět textům, aby jste pochopily jejich význam, stačí se pořádně zaposlouchat do melodie, tónů jejich hlasů... Nikdy na ně nedám dopustit! Líbí se mi zde Ohno Satoshi

Avril Lavigne

Rok 2005 - to je rok, kdy jsem se do ní zakoukala. Líbil se mi její image, hudba! Dokonce mi jednou sestřenice řekla (bylo to zhruba v tom roku), že kdybych se namalovala jako ona, nechala si narůst vlasy jako ona, mohla bych jí dělat dvojnici. Pokud to dobře napsali, tak máme stejnou barvu očí (modrozelené). Dokonce ne jeden řekl, že máme identické rty (na střední škole na intru se mě vychovatel ptal, jestli Avril není náhodou má ségra xD). To by museli posoudit jiní, ale nejvíc posuzují ti, co mě znají osobně a ne jen z písmenek a fotek. I dnešní nová image Avril se mi líbí, líbí se mi jak se prezentuje, s nikým a ničím se namaže a vždy řekne každému na rovinu, co si o něm myslí! Měla jsem několik starších plagátů, které byli neúmyslně (nebo úmyslně?) vyhozeny do koše :-(

Beyoncé

Byla pro mě bohyní, múzou! Stále ji mám ráda, patřila k těm nejkrásnějším zpěvačkám. Teď se rokama začíná měnit, pořád je to kočka, jenže někdy mi příjde neupravená, s pár kily navíc. Je ale hodně klipů nebo vystoupení, na kterých jí to ohromně sluší. Nevím čím to je, no příjdou mi její koncerty jednotvárné, například Rihanna, ta vždycky ví, jak upoutat a přichází vždy s něčím novým, co mi u Beyoncé chybí! Teď to asi vypadá, jako kdybych ji tu dala jen tak, protože jsem měla potřebu a ne pro to, že do tohoto seznamu prostě patří. Lidi, ona sem opravdu patří, její vůni Heat miluji nejvíc ze všech vůní! Těším se na její novou! Její nový počin Girls nebyl moc úspěšný, jako by sama nevěděla, co má tvořit a tak tvoří co ji a její team napadne. Proč mám pocit, že začíná mít pořádné manýry hvězdy (přiznávám, že to RiRi někdy taky)? Asi bych se o ni měla víc zajímat, vcítit se do jejích pocitů, prožívat s ní dobré i to zlé a podporovat ji ve všem, i když to bude ten největší přešlap z celé její kariéry. Možná tehdy pochopím...

Billy Idol

Sympatický blonďák, tělem i duší rocker a ďábel. Jeho Rebel Yell mě dostal! Neznala bych ho, kdyby nebylo slovenského zpěváka Roba Mikly, které oba znám od roku 2005. Když se rozhodl odstoupit, najednou jsem pocítila obrovské sklamání, smutek, že nechce pokračovat v SuperStar (shoman, podobně jako teď Michal Šeps, který mi ho občas připomíná - v dobrém slova smyslu). Jenže jsem pochopila, že to psychicky nezvládal - problémy s alkoholem, noční tahy- to byl důvod k odstupu. Dokonce si myslím, že to celé mohl třeba i vyhrát (bojím se, že přesně takhle by to mohlo skončit se Šepsem, nechci, aby vyhrál). Dělala jsem o celé Slovenské SuperStar speciály, dostala jsem jeho knihu Mládeži neprístupné, do které jsem se začetla a hltala jeho příběh, co všechno musel prožít! Nějaký ten čas mi byl dokonce vzorem! I teď je o něm slyšet, snad s pitím skoncoval úplně, stále ho mám moc ráda a nikdy na něj jako člověka nezapomenu, zkusila jsem mu napsat text písně (Túžby - Se*em na to!), no nikdy jsem mu ho neposlala

Jon Bon Jovi

Kdo by neznal megahit It´s My Life? Nebo si na něj můžeme vzpomenout jako hudební doprovod zpěvačky Rihanny na jednom vystoupení. Určitě by jste měli znát i jeho skupinu Bon Jovi, která působí na scéně od roku 1983. Jeho pravé jméno je John Francis Bongiovi. Píseň It´s My Life patří k těm nej, co kdy vydal, i po 11-ti letech! Hlasování lidí z celého světa tomu nasvědčuje :-) … Mám ji v mp4, ráda si ji zpívám, nebo na ni "pařím", ať už doma nebo na diskotékách. Dále od Bon Joviho miluji originální klip Livin´ On A Prayer koncertní verzi z roku 1986 (tehdy měl Jovi bujnou kštici na hlavě) - Take my hand a jeho natáhnutí ruky k fanouškům, kteří ho za ni uchopili mě vždycky dostává! Líbí se mi také melodie, jeho hlas je příjemný, moc ráda ho poslouchám :-)

Britney Spears

Kdo by neznal popovou princeznu? Tuhle dámu musí přece znát každý :-) Zbožňuji ji od té doby, co se o ni začala zajímat Česká republika (měla jsem i starší články z 90-tých let), dělala jsem o ní Speciál, kde jsem dávala všechno, co jsem o ni našla. K ní jsem také sbírala Christinu Aguileru, o které se zmíním později... Všichno jsem s Brit prožívala, to dobré i to zlé, vždycky jsem věděla, že se ze svých problémů dostane a je opět na vrcholu, za což jsem moc ráda! Baví mě sledovat novinky o ní, hrozně ráda navštěvuji blog R8manuse, kde jich je dostatek :-) … Stále se drží na vrcholu, vydává jednu pecku za druhou! Nejde ji nemilovat, ta holka je všechno :-)

Carlos Santana

María María, Smooth, Corazón Espinado, Into The Night feat. Chad Kroeger (Nickelback) nebo Illegal feat. Shakira - to jsou hity, které miluji a ve kterých hostuje tento úžasný kytarista (považuji ho za toho nejlepšího, i když samozřejmě na Briana Maye nemá :P … Pro mě má, ale neříkejte mu to xD … Odmalička jsem ho poslouchala nahraného na rádiové kazetě, ležela jsem u rádia na zemi, pamatuji si to, jako by se to stalo včera :-) … Od té doby jsem nikdy nepřepla písně, kde hostoval a hrál jako mág na své kytaře! Hrál noty také na píseň pro Haity (Smoms El Mundo - We Are The World). Nikdy na něj jako člověka nezapomenu :-)

Courtney Love

Vdova po Kurtu Cobainovi, zpěvačka skupiny Hole. Je to někdo, koho miluji celým svým srdcem, i když jsem o ní taaak dlouho neslyšela. Její minulost je dost pestrá - alkohol, drogy, striptýzová tanečnice, hektický život - taková Courtney je a byla. Kdysi krásná žena se změnila na úplnou trosku, ale dokázala to po letech překonat, na hodně fotkách vypadá jako stará dobrá Courtney :-) … Pokusila se několikrát o sebevraždu, nakonec to vždycky dobře dopadlo, za což jem ráda! Kdyby to byla právě ona, kdo nechal Kurta zavraždit, nikdy bych jí to neodpustila a tak jak ji miluji bych ji nenáviděla! Věřím, že s tím nemá nic společného! Hubená blondýnka zůstane zarytá navždy v mém srdci :-)

The Cure

Jejich kariéra se přičítá roku 1976, mají svůj vlastní styl, hlavně co se týče klipů :-) … Ani nevím, kdy jsem je začala poslouchat a zajímat se o ně, no ráda se občas podívám na videa nebo si poslechnu písně. Nemám od nich žádná originální alba, pouze některé písně v PC. Zbožňuji například The LoveCats je vtipná píseň, hned bych ji nechala zahrát svým kočičkám na chalupě, když je věnovaná jim :D … Dále to jsou písně Lullaby, Friday I´m In Love nebo Boys Don´t Cry, které lahodí mým uším :) … Určitě stojí za poslech! Bohužel nemám ani jeden plagát s touto bohovskou skupinou, ani žádné materiály (kdysi byl hlavní zpěvák, Robert Smith na titulce hudebního časopisu Rock&Pop).

Darina

Před zhruba 3 rokama jsem se rozhodla vyhledat na youtube.com své jméno, jestli nenajdu někoho ze španělské scény s mým jménem a ha! Našla jsem jednu takovou :-) … Nadchla mě její píseň Déjame Conmigo, kterou mám v mobilu :-) Mám i její album (stáhlé), bohužel to druhé, ne s obsahem této písně, nenašla jsem ho. Měla jsem krátkou dobu o ní blog, no zrušila jsem ho s nedostatku novinek o ní. Jinak bych ho měla doteď a bylo by tomu zhruba rok :-) Je to sympatická slečna, ráda chodím na její oficiální stránku, více se o ní dozvíte v hlavní rubrice o ní (Best for me). Budu se jí totiž věnovat :-)

David Bisbal

Španělský zpěvák, až moc sympatický :-) … U něj si také nevzpomínám, kdy mě tak moc zaujal (možná už to bude také 3 roky jako u jiných). Miluji jeho španělštinu, vlastně jsem ho ještě neslyšela zpívat v angličtině :-) Naspíval i píseň s Rihannou (Hate That I Love You), střihl si i dueta s mnoha jinýma celebritama. Je to úžasný člověk, zapojil se i do projektu pro Haiti :-) … Zbožňuji jeho písně Ave María, Dígale, Bulería, Waving Flag feat. Knaan, Silencio, Esclavo De Sus Besos nebo 24 Horas feat. Espinoza Paz. Mám ráda, když hudebníci umí své písně procítit, že máte pocit, že to, o čem zpívají, prožívají, jako by se to stalo jim (hodně písní je o jejich životě) a přesně tohle David umí. Určitě si ho poslechněte, stojí to za to (nejlepší však je, když umíte španělsky pro lepší pochopení, nebo ovládáte překlady písní podle přeložených do češtiny, slovenštiny nebo do jazyků, které ovládáte).

David Deyl

Obrovský český talent :-) … Zbožňuji jeho předělávku Akorát!!! Moc ráda si tu píseň zpívám, jednou snad nahraju video na youtube :-) … Teď se zpěvačkou Olgou Lounovou připravili projekt BRAVO School Tour, kde pokračuje už třetím rokem, tentokrát právě s ní. Jedná se o koncert v halách základních škol :-) … Myslím, že tento fešák má potenciál a že by mohl být hodně slavný. Jeho hlas a vystupování na to má!!!

Depeche Mode

Je to 3 roky, co jsem si tuto syntetizátorovou skupinu s temnou příchutí zamilovala. Působí od začátku 80-tých let, ale všichni musíte znát píseň Enjoy The Silence (hodně hudebníků tuhle píseň předělalo, ale originál je jejich, na který žádná předělávka nemá). Píseň Personal Jesus předělal například Marilyn Manson. Je hodně písní, které od nich zbožňuji, mám o nich i sbírku ve 2 sešitech, mám na zdi plakáty, právě z tadyma pocházel i Alan Wilder, o kterém jsem psala na začátku seznamu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 R8manus SB | Web | 2. srpna 2011 v 17:06 | Reagovat

Děkuji moc, že jsi mě tam zmínila. Moc si toho vážím :) A jinač naprosto dokonalý článek ;)

2 Daněk | Web | 3. srpna 2011 v 11:30 | Reagovat

Mám pocit, že tam chybí RiRi, ne?

3 Darina´s fan | Web | 3. srpna 2011 v 18:46 | Reagovat

[2]: Když se pořádně podíváš všimneš si, že R do první části abecedy nepatří! A za druhé jde vidět, že je to složeno podle abecedy a tohle je první část (viz. nadpis článku ;-))

4 Silvi tvoje ♥SB♥ | Web | 3. srpna 2011 v 22:25 | Reagovat

hehe :D ale si mu to natrela :D .. nespravila .. prvý krát som sa to dozvedela z tvojho komentáru :D ... ja ešte ani neviem o čo ide musím veľa dohánať (noviniek) ... a inak pochopila si tomu e-mailu??:)) :*

5 Nataly | 4. srpna 2011 v 14:45 | Reagovat

To si mala jedno či spolu s Tominom chodila alebo nie, veď aj tak tvoj by nikdy nebol hehe.. :P

6 Darina´s fan | Web | 4. srpna 2011 v 15:51 | Reagovat

[5]: Bylo mi 15, teď mi je 21, takže už je to opravdu jedno, jelikož už bych o něj stejně nestála...

7 Silvi tvoje ♥SB♥ | Web | 4. srpna 2011 v 19:22 | Reagovat

už som zahlasovala :P možno že sa mi ešte neskôr bude dať :P :* ... aha tak to je super lebo som sa snazila aby si tomu pochopila :D mi to dalo dosť námahy :D ....a už si doma?? :) :**

8 Silvi tvoje ♥SB♥ | Web | 4. srpna 2011 v 19:57 | Reagovat

:D aha ..ja že keď sa tak málo ozývaš ... tak si ešte na chalupe :P :* :D ... ani mne sa to nechcelo :D ale ja sama som tomu nechápala a aj tak je polovica z toho zle napísaná :D

9 Silvi tvoje ♥SB♥ | Web | 4. srpna 2011 v 21:19 | Reagovat

tak to má aj byť :) :**

10 Silvi tvoje ♥SB♥ | Web | 4. srpna 2011 v 21:20 | Reagovat

a kedy sa vrátiš na TeAmo?? už sa neviem dočkať :)) :**

11 Silvi tvoje ♥SB♥ | Web | 4. srpna 2011 v 22:05 | Reagovat

aha to chápem ... ale na TeAmo sa chceš vrátiť že?? :) :**. ... nový projekt, to si založíš nový blog?? :**

12 Silvi tvoje ♥SB♥ | Web | 4. srpna 2011 v 22:23 | Reagovat

aha : .... to mi ho ukážeš až keď ho náhodou nájdem?? :( je o Rihanne??? ja si ťa zo sister nechcem zmazať :**

13 Silvi tvoje ♥SB♥ | Web | 4. srpna 2011 v 22:37 | Reagovat

no to chápem :)).. tak sa neviem dočkať :**

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama